Wszystkim uczniom zainteresowanym naukami matematycznymi oraz przyrodniczymi, ale niekoniecznie zdecydowanym co do wyboru kierunkustudiów, proponujemy kształcenie w klasie o profilu matematycznogeograficznym, która umożliwia przygotowanie do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z matematyki, geografii i przedmiotu wybranego.
Klasa ta, realizując jednocześnie program rozszerzonego języka angielskiego, przygotowuje uczniów do podjęcia studiów uniwersyteckich na kierunkach ścisłych, ale także studiów ekonomicznych, politechnicznych i innych. Dobór przedmiotów rozszerzonych pozwala absolwentom tego profilu na dużą elastyczność w doborze kierunku studiów, a dzięki dobrej znajomości języka angielskiego także miejsca studiowania.
Treści zawarte w programie klasy o profilu matematyczno-geograficznym przygotowują między innymi do studiowania takich kierunków jak: archeologia, architektura, architektura krajobrazu, bankowość, finanse, budownictwo, ekonomia, etnografia, etnologia, europeistyka, geodezja i kartografia, geografia, geologia, górnictwo, handel, hutnictwo, inżynieria środowiska, logistyka, matematyka, nauki społeczne, nawigacja, oceanologia, ochrona środowiska, politologia, prawo, rachunkowość, stosunki międzynarodowe, turystyka i rekreacja, zarządzanie i administracja.
Ukończenie klasy o profilu matematyczno-geograficznym otwiera przyszłym absolwentom drogę do wielu kierunków studiów również o charakterze międzynarodowym.
Czy wiesz, że:
- najkrótsza ulica w Warszawie ma długość 22m?
- w Kanadzie znajduje się więcej jezior niż we wszystkich innych państwach razem wziętych
- turecki Stambuł jest z kolei jedynym miastem, które jest położone na dwóch kontynentach
- miasto o nazwie Rzym znajdziemy na każdym kontynencie
- długość linii brzegowej Alaski stanowi ponad połowę długości linii brzegowej całych Stanów Zjednoczonych
- znak „=” po raz pierwszy pojawił się w angielskim podręczniku algebry „The Whetstone of Witte” Roberta Recordesa opublikowanej w 1557 r. Autor tak motywował powstanie tego symbolu: A żeby uniknąć nużącego powtarzania słów: „jest równe” (aequalis) wstawię, czego często sam używam w moich pracach, jedną parę równoległych czy też bliźniaczych linii jednej długości, w taki sposób: = , ponieważ żadne dwie rzeczy nie mogą być bardziej równe.
To nieliczne ciekawostki, które poznasz na lekcjach w tej klasie. W „matgeo” tajniki matematyki staną się dla Ciebie jasne. Na lekcjach przedmiotów kierunkowych nie tylko poznasz wiele interesujących faktów, ale również je zrozumiesz, a wszystko to pod okiem nauczycieli, których celem jest nie tylko nauczyć i przygotować do zdania matury, lecz także zarazić pasją.
Co mówią absolwenci o profilu matematyczno-geograficznym?
Profil mat-geo dobrze przygotowuje do studiów ścisłych, na kierunkach „praktycznych”. Co więcej, nie skupia się jedynie na liczbach, wzorach, dzięki czemu wiedza zdobyta w liceum jest dobrą podstawą do studiowania zarówno matematyki, ekonomii, finansów i rachunkowości, jak również geografii, geologii, ochrony środowiska, czy gospodarki przestrzennej.