„Rej” triumfuje w Śródmiejskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce nożnej chłopców 2023

„Rej” okazał się najlepszą drużyną tegorocznych rozgrywek w piłce nożnej chłopców spośród 22 zespołów rywalizujących na boiskach 'Varsovii’. To pierwszy taki rezultat w historii tej dyscypliny w naszej szkole (kilka lat temu zajęliśmy drugie miejsce).

Z fazy grupowej Rejacy wyszli po pokonaniu LO Jeziorańskiego i ZSG. Pierwszą bramkę z połowy boiska dla Reja strzelił niezawodny Krystian Tilzen (3A). Kolejnymi dwiema bramkami popisał się Przemek Pogorzelski (4G). W ćwierćfinale po zaciętym meczu pokonaliśmy „Frycza”. W półfinale jako pokonani zeszli zawodnicy LO Fredry, wybierając trzykrotnie piłkę ze swojej bramki. Ponownie najskuteczniejszy okazał się Przemek Pogorzelski, ugruntowując swoją pozycję jako król strzelców. Jak się później okazało, pokonany przez nas zespół LO Fredry zajął trzecie miejsce w tych rozgrywkach.

Ostatni mecz rozegrany został ze świetnie przygotowaną drużyną z Górnośląskiej. Mecz nie rozpoczął się dla nas pomyślnie. Po kilku minutach przegrywaliśmy 0:1. Rejacy przeprowadzili wiele wspaniałych akcji, które jednak nie zakończyły się zdobyciem gola.

Niezwykła motywacja i zaangażowanie na boisku wszystkich zawodników złożyły się na wspaniałe widowisko. Wprost niezwykłym uwieńczeniem tego zmagania okazał się rzut rożny. Jego wykonawcą był Przemek Pogorzelski, który popisał się niezwykle precyzyjnym, bezpośrednim celnym strzałem do bramki. Mecz zakończył się remisem 1:1.

O wygranej musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Do tej odpowiedzialnej roli wybrani zostali najmocniejsi zawodnicy z pewną nogą i chłodną głową. W bramce naszej drużyny stanął Szymon Sadło. Chłopaki strzelali w kolejności:

1. Przemek Pogorzelski   4G
  2. Ignacy Ciołek               4G
  3. Piotr Onacki                 3B

Wszyscy popisali się pewnymi, celnymi strzałami. Zawodnicy przeciwnej drużyny również. Konieczna była dogrywka.

Jako ostatni egzekutor „jedenastki” z drużyny Reja do linii rzutów karnych podchodził nasz pewniak – Krystian Tilzen (3A). Spektakularnym strzałem umieścił piłkę w bramce przeciwnika. Nasz bramkarz Szymon Sadło obronił ostatni strzał zawodnika 'Górnośląskiej’, co zapewniło nam zwycięstwo.

Na ogromną radość całego zespołu i niezwykły sukces zapracowali następujący zawodnicy: