Szanowni Rodzice oraz Uczniowie Liceum Reja,

rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w XI Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Reja
w Warszawie będzie wyglądało inaczej niż zwykle. Nie planujemy rozpoczęcia roku w sali gimnastycznej, wychowawcy spotkają się z uczniami w salach lekcyjnych wg następującego porządku:

• 9:00 Msza Święta w Kościele Św. Krzyża, Krakowskie Przedmieście 3 dla chętnych uczniów i nauczycieli;
  • 10:00 klasy pierwsze w następujących salach: 1A-17, 1B-22,  1C-26,  1D-53,  1E-36;
  • 11:00 klasy drugie w następujących salach: 2A-15, 2B-59,  2C-32,  2D-50,  2E-54, 2F-21,  2G-16,  2H-27;
  • 12:00 klasy trzecie w następujących salach: 3A-31,  3B-37,  3C-17, 3D-61,  3E-22,  3F-26.

Obecność uczniów jest obowiązkowa (pierwszy dzień pracy szkoły i spełniania obowiązku nauki). W spotkaniach z wychowawcami biorą udział wyłącznie uczniowie klas.

Wszyscy uczniowie uczestniczący w rozpoczęciu roku szkolnego 2020/21 zobowiązani są do:

• zachowania bezpiecznej odległości w miejscach ogólnodostępnych w szkole;
  • dezynfekcji rąk po wejściu do budynku szkoły;
  • założenia maseczki zakrywającej nos i usta;
  • zabrania własnego długopisu i notatnika.

Proszę wszystkich Państwa o zapoznanie się z dokumentami przygotowanymi przez Miasto Stołeczne Warszawa dla placówek przez nie prowadzonych dotyczących procedur organizacji pracy szkoły od 1 września 2020 oraz nauką w czasie pandemii.  Będą one obowiązywały (w zakresie dotyczącym szkół ponadpodstawowych) w naszej szkole od 1 września 2020 roku. Uczniowie w czasie spotkania z wychowawcami zostaną także poinformowani o szczegółowych rozwiązaniach związanych z realizacją procedury w szkole.

Życzmy sobie wszyscy powodzenia.

Małgorzata Wojtysiak
dyrektor XI Liceum im. Mikołaja Reja

LIST MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym kierujemy specjalny list do rodziców uczniów, w którym zachęcamy do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół.

ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Ponadto ProteGO Safe to wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Uprzejmie proszę o przekazanie listu rodzicom uczniów oraz zawieszenie informacji o aplikacji w widocznym dla nich miejscu w placówce oświatowej.

Jednocześnie pragnę przypomnieć, że na stronie internetowej ministerstwa znajduje się zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w bezpiecznym powrocie uczniów do szkół. Zachęcam Państwa do śledzenia tych informacji na bieżąco.

Bezpośredni link <a href=”https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2″>https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2</a>

&nbsp;

Dariusz Piontkowski