XIII DNI POPULARYZACJI MATEMATYKI   PytaGoRaz w R@ju.

W dniach 14-18.03.2022r.w naszej szkole odbyły się dni poświęcone popularyzacji matematyki. Już 13 raz uczniowie wszystkich klas brali udział w konkursach matematycznych pod wspólną nazwą PytaGoRazR@ju.   Jak co roku nad całością czuwała p. B. Rzeszotek oraz Sonia i Janek z kl.3d.  Nad częścią organizacyjną nadzór sprawował  p. K. Wuszt  i uczniowie z klasy 3d. Prowadzącymi konkursy i zliczającymi punkty byli uczniowie klasy 3d pod czujnym okiem nauczycieli matematyki: p. M. Ceglarz, p. B. Czechowskiej, p. J. Dzika. Gościnnie dołączyła do nas p. A. Krupa. W historii konkursu „ Sudoku Samurajskie” po raz pierwszy aż 6 osób podało prawidłowe rozwiązanie. Konkurs „Liczbowo-muzyczny” pięknie opracował w formie prezentacji muzycznej uczeń Jakub K. z klasy 3g i z RejMedialnych. Wspaniałej rozrywki dostarczyły nam podczas „Kalamburów matematycznych” uczennice Natalia L. oraz Barbara K. z klasy 3d jako mimowie.

Całej społeczności rajeckiej za udział w  XIII Dniach Matematyki PytaGoRazR@ju.   dziękujemy i gratulujemy pomysłów i wyników. Wyniki  rywalizacji klas przedstawiamy poniżej: I m-klasa1f; II m- klasa 1e; III m- klasa 2a oraz 3g. Wyniki indywidualne przedstawimy na tablicy ogłoszeń IIp.

dni matematyki 5
dni matematyki 1