Uczniowie klasy 2b wzięli udział w sympozjum zorganizowanym w setną rocznicę pierwszego wydania „Mitologii” na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Rejacy przysłuchiwali się najpierw dyskusji na temat książki, w której wzięli udział pracownicy akademiccy i nauczyciele, następnie mieli okazję przenieść się do Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach, by posłuchać lektury „MItologii” przygotowanej przez pracowników i uczniów Szkoły Polskiej im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach i Szkoły Eksperymentalnej Uniwersytetu Ateńskiego.
Po prezentacji opowiadań studentek i studentów Wydziału „Artes Liberales” UW odbyło się spotkanie z Gościem honorowym, Wnuczką Jana Parandowskiego – wspomnienie Joanny Szczepkowskiej o Dziadku było wzruszające i niepowtarzalne. Na koniec tej części sympozjum uczniowie trzech liceów: I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie, XI LO im. Mikołaja Reja w Warszawie i Liceum „Strumienie” w Józefowie zaprezentowali swoją interpretację „Mitologii”. Nasi uczniowie odczytali fragmenty „Tułaczki Odyseusza” oraz opowiedzieli o trzech projektach, które – zainspirowane lekturą „Mitologii” – zrealizowane zostały w ostatnich latach podczas lekcji łaciny i etyki.
Rejacy opuścili mury wydziału, który sprawuje patronat nad klasami klasycznymi, z miłymi – jak zawsze – wspomnieniami i z zaproszeniem do polskiej szkoły w Atenach (klasa 2b odwiedzi Ateny w maju tego roku).
Więcej informacji nt. obchodów Stulecia „Mitologii”: http://www.omc.obta.al.uw.edu.pl/parandowski/sympozjum